Tatlı – Sert

Hu huuu….
Ses bir iki ….
Evet şimdi oldu…
Uzun da zaman oldu…Bugün yazacağım şeyler…söyleyeceklerim…uyarılarım ve dahası benimle ilgili….belki seninle…belki hepinizle…aslında hepimizin hikayesi…o yüzden al kahveni yanına ve okumaya başla….Mutlaka yanına da al tatlı bir şeyler.
Ne derler ‘dost acı söyler’😎

Bazı ilişkiler vardır…büyük aşkla başlayan, başladığı zannedilen..azalarak devam eden..etmemesi gerekirken zorlana…zorlandıkça değersizleştirilen…İişkide her zaman bir taraf (ki bu taraf başta en çok seven olmak zorunda değil) zamanla daha çok sever ve bağlanır…daha verici olur…daha çok alttan alır…daha fazla tolerans gösterir. Ama bunu sessizce yapar…ve karşı taraf zorlamadığı sürece de dişini göstermez ya da göstermek istemez. Güçsüz olduğundan ya da kaybetmekten korktuğundan değil, yalnızca ilişkinin sürekli yaratılan tartışmalarla piç olmasını istemediğindendir. Ama sonra öyle bir noktaya gelir ki sabreden artık susamaz ve tepkisini göstermeye başlar…o ilişki için bir şeyler yapmayı bırakır….en baştaki kadın/adam olmayı bırakır ve her şeyi problem eder olur… Çünkü artık yorulmuştur ve sabredemez olmuştur…Karşı taraf ise o kadar alışmıştır ki diğer tarafın sabrına (ki sabredildiğinin bile farkında değildir muhtemelen) hem suçlu hem güçlü bir tavır sergiler…haksız olduğu halde karşı tarafı suçlar…sanki o ilişkiyi aylardır kendi piç etmemiş gibi sizin üzerinize yıkaaar da yıkar her olayı her kavgayı! Problemleri sanki kendi yaratmıyormuş gibi bir de sizi problemli yapar! Ne ilişki için çabalar ne seviyorum der ne sevmiyorum der ne bitsin der ne elini taşın altına koyup ben nerede hata yapıyorum der ne de siz çözüm bulmaya kalktığınızda kulak asar…Son raddeye kadar sizi yorar yıpratır, türlü dengesizlikleriyle hayattan soğutur!!

Biz bu türe, empati yoksunu bencil sevenler! diyoruz…Çünkü yalnızca kendilerini düşünürler. Kendinizi adarsınız tüm yorgunluğunuza tüm yoğunluğunuza rağmen vaktinizi ayırırsınız sıkılırlar, şımarırlar…Bir gün kendi işinize odaklanırsınız sizi ona vakit ayırmamakla suçlarlar…Kendileri her türlü boşboğazlığı yapıp, siz en ufak bir geyik yaptığınızda dünyanın tribini atıp canınızdan bezdirirler. Kendileri her türlü ailevi problemi bahane edip enerjinizi alır yaşadığınız ilişkide sizi psikoloğu yapıp, sizin en ufak probleminizde size sırtını döner, bir de sizi dünyanın en problemli insanı yapar! Yapar çünkü kendisi ne kadar ruh hastası olduğunun farkında değildir henüz! Tabi siz de! Bu türler sonra ne mi yapar tabiki hem suçlu hem güçlü tavırlarıyla ilişkiyi yokuşa sürüp üstüne bir de absürd bir sebeple ayrılmak isterler. Bunu yaparken de öyle bir senaryo çizerler ki siz haklı olduğunuzu bilmenize rağmen ‘Allah da benim belamı versin ben neymişim’ dersiniz…kendinizi suçlarsınız…hemen de anlamazsınız karşı tarafın nasıl bir ruh hastası olduğunu…zaman geçer anca anlarsınız..

Nasıl mı…?
Bu tiplerde ego öyle böyle değil tavan yapmıştır adeta. Kendilerini bulunmaz hint kumaşı sanarlar çünkü! Eee niye diye sorma sayendeee! Adamın/Kadının poposunu 1 adet squat yapmasına gerek kalmadan kaldırdın çünkü! Hani seni suçlu hissettirdiği o zamanda bol bol özledin ağladın bir de belli ettin ya sözde güzel olduğunu düşündüğün ilişkinin arkasından işte o zaman…heh hatırladın mı aferin 😎

İşte bu tipler seni hep öyle hatırlar…haftalar geçer…aylar geçer yıllar geçer…bu tipler siz hep onları özlüyorsunuz, onları bekliyorsunuz, onlara takıksınız sanırlar bir de kendileri gibi ayrıldıktan bir süre boyunca hayatınızda biri de olmadıysa onların bu kafaya gelme grafiği logaritmik artış gösterir…Bu düşüncelerini de her fırsatta alanen olmasa da alttan alta empoze ederler etraflarındaki insanlara…Herkese ‘bakın ben hayatıma birini aldım hemen ama o hala yalnız demek ki problem ondaymış’ tribi atarlar.. Çünkü onlara göre yalnız kalmak problemdir! Bu asla sizin tercihiniz olamaz! Eee tabiki sizin kendisiyle olan deneyiminden sonra artık daha titiz olmanız gerektiğini düşündüğünüzü düşünecek değil yani o canlı! Siz de yani amma da gülünçsünüz😎

Bir yandan sürekli ‘ben artık kendi hayatıma bakıyorum o da önüne baksın’ derler (ki zaten karşı taraf atını alıp Üsküdar’ı geçmiştir de onun öyle bir yerden haberi yoktur) bir yandan onu bunu arayıp didiklerler siz hala onda mısınız oralarda hala kendine ait bir şeyler var mı diye!

Şimdi bu tür canlılara biraz daha yakından bakalım….aslında dertleri ne!
Çok basit egolarının altını biraz daha açmak ! Mazoşisttir sonuçta bunlar bir yerde severler ateşi de 😎

1- Kesinlikle sizi falan düşündükleri yoktur. Muhtemelen bunları yaparken arka planda bekleyen en az 3 adet karşı cins watsapp konuşması bekliyordur.
2-Sürekli olarak gerçek olmadığı halde yakın arkadaşlarınıza hayatlarında biri varmış gibi bir tavır sergilerler amaç size sizden çoktan vazgeçtiğini duyurmak içindir (sanki sizin de çok umrunuzdaymış gibi!)
3-Abuk subuk laflar ederler…bitmiş ilişkiyi bile piç etmek için sürekli efor sarf ederler…sussanız gönül razı gelmez! Konuşsanız tesir etmez bir de üstüne hala unutamamış işte derler😃 en iyisi ölü taklidi🎩 yani başa çıkamazsınız, karşınızda bir ruh hastası var sonuçta🙊
4-Hatta ego o kadar tavan yapmıştır ki başlarına gelen her olayı mesajı mektubu falan size yorarlar. Çünkü sizi de kendileri gibi işsiz sanırlar😃 Çünkü kendileri için dünya üzerinde aşk meşk intikam dışında bir olay yoktur.
5-Yeni birini (pardon kurbanı) bulana dek hayatınızı bir şekilde işgal ederler…sizin iyi niyetinizden geçmişteki sevginizden beslenirken kendilerince parazit bir yaşam sürerler.
6-Yani diyeceğim şu ki asla iyi niyetli değillerdir sizin iyi olmanızı istiyormuş nutukları çekerler ama aklı sıra sizden intikam almaya çalışırlar. Sizinle sizin bile farkında olmadığınız bir ego yarışına girerler.
Sizin için söyleceğim son şey şu ki bu enerji sönümleyicilerin sakın oyununa gelmeyin ve aman ha sakın ciddiye almayın😎 Cevap vermeyin…cevap yollamayın hele ona sakın onun diliyle yapmayın bunu, çünkü onların tek istediği bu; sizi kendilerine benzetmek…Gülün..
Deneyimdir deyin geçin🙋Ve mutlu olun…böyle birinden kurtulduğunuz için…

Şimdi bir iki tane de olur da bu parazital canlılardan biri okursa bu yazıyı diye onlar için de bir şeyler eklemek istiyorum🎩

1-Kimse sizi ilişki bitti diye yargılamaz zaten doğru bir ilişki olsaydı o noktaya gelmezdi ama her şeyin de bir haddi hududu var.
2-Geçmişi piç edecek her tavrınız sözünüz size çok farklı yollardan geri döner.
3-Sürekli önünüze çıkan her bir kişiyle kıskandırma triplerine grip ilkokul 5 tavırları sergilemeyin gülünç oluyorsunuz.
4-Ayrılır ayrılmaz kendinizi başka kollara atmayın kıskanmıyoruz tiksiniyoruz.
5-Sanki hiç sevmemiş gibi abuk subuk laflar edip intikam almaya çalışmayın ne yapmaya çalıştığınızın farkında oluyoruz ve kendi değerinizi yitiriyorsunuz.
6-Sürekli karşı taraf sizi hala önemsiyormuş istiyormuş gibi karşı tarafı rahatsız edecek ithamlarda bulunmayın bazen sinirleniyoruz sonuçları hoş olmuyor.
7-Son olarak da biten bitmiştir zaten…Aptalca ego yarışlarına girip geçmişte yaşadığınız ilişkiyi de kendinizi de basitleştirmeyin….Dediğim gibi sizden giden zaten gitti bari akıllarda güzel bir kaç hatıra bırakın….

Diyor ve yazımı noktalıyorum 😎 Bu arada şimdi yanınıza aldığınız tatlıları yiyebilirsiniz… hepinize afiyet olsun….

Seviliyorsunuz…xoxo…

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s